Idea obchodzenia Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw powstała w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości. Głównym celem Tygodnia jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Dodatkowo 22 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw.
Gdzie można skorzystać z pomocy?
Informacje o miejscach i godzinach dyżurów osób udzielających wsparcia pokrzywdzonym dostępne są za pośrednictwem mediów lokalnych i stron internetowych instytucji biorących udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Wsparcie oferuje również sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym (obecnie jest ich 365), które finansowane są z Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości.
Listę ośrodków można znaleźć na stronie: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/
Źródło: www.gov.pl

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
2021/02/22
Od 22 do 28 lutego 2021 roku każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną czy psychologiczną w wyznaczonych punktach, m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

Polecamy
-
Hejt wśród dzieci i młodzieży - reaguj!
2021/02/10
Dzieci jako użytkownicy Internetu narażeni są na agresję czy krytykę, z którą niestety mogą sobie nie poradzić. -
Centrum Zdrowia Psychicznego – jak uzyskać pomoc?
2021/01/22
W Polsce aktualnie działa 31 ośrodków pomocy, które oferują bez skierowań i bez kolejek dostęp do szybkiej, bezpłatnej, wszechstronnej opie... -
Poszukiwania zaginionych za granicą
2021/01/07
Poszukiwania zaginionych Polaków mogą również obejmować obszary innych państw. Zasady prowadzenia takich poszukiwań zostały uregulowane w Za... -
Jak wygląda praca Grupy Ratowniczej w czasie epidemii?
2020/12/29
"Chcemy jak najbardziej pomóc" to materiał przygotowany przez zespół TVN24 ukazujący pracę naszych ratowników w tym trudnym czasie.